If-Koubou

5 Handy Windows 8 / 8.1 Оптимизиране на регистрите

5 Handy Windows 8 / 8.1 Оптимизиране на регистрите (Windows 8)

Windows 8 и 8.1 са спорни, защото променят начина, по който Windows работи основно и при всяко следващо пускане, те се отдръпват наполовина. Например, Windows 8.1 позволява на потребителите да зареждат директно на работния плот, но е необходимо да промените ръчно тази настройка сами.

В следващата актуализация, която скоро ще бъде наречена Windows 8.1 Update 1, всяко устройство без докосване автоматично ще се зареди на работния плот. Те също ще добавят бутон за захранване към началния екран, така че вече не е нужно да отидете в менюто "Чармс". Както и да е, това е просто голяма бъркотия от два свята и продължава да се променя с всяко освобождаване, което със сигурност ще обърка и ще дразни повече хора.

Както и да е, ако използвате Windows 8, ето някои полезни настройки на регистратурата, които съм използвал за известно време, които са направили операционната система по-поносима. Преди това бях написал около 10 регистрационни хакове за Windows 8, но намирам тези по-долу за по-полезни на ден за ден. Ако имате някои от собствените си настройки на системния регистър, които искате да споделите, не се колебайте да ги публикувате в коментарите! Също така имайте предвид, че трябва да рестартирате компютъра след всяка редакция на системния регистър, за да могат да работят.

Лента на задачите - Единични кликвания върху подредени програми

По подразбиране, ако имате програма, която е подредена в лентата на задачите, като кликнете върху нея, ще се покаже прозорец за предварителен преглед, където можете да видите всички отворени прозорци.

В горния пример имам три отворени прозорци на Explorer и когато кликна върху иконата в лентата на задачите, тя показва визуализациите за тези три прозореца. След това трябва да кликна върху един от тях, за да отвори този конкретен прозорец. Винаги съм намирал това напълно безполезно. Да, това е страхотно търсене и всичко, но наистина не е толкова ефективно.

Вместо това, можете да направите малък ощипвам регистър, който просто ще ви цикъл през всички отворени прозорци, когато един клик! Все още можете да задържите курсора на мишката над иконата и да получите предварителен преглед на всички отворени прозорци и да кликнете върху някоя от тях, но с ощипването можете само да кликнете върху иконата и бързо да се преместите в прозореца, който искате, без да зареждате визуализациите , Ето и ощипването:

Редактор на системния регистър на Windows версия 5.00
Промяна на поведението на единични кликвания върху лентата на задачите в Windows 8
[HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Advanced]
"LastActiveClick" = DWORD: 00000001

Можете да отидете ръчно в системния регистър и да го добавите или да отворите бележника и да копирате и поставите го по-горе в нов файл. Прочетете предишната ми публикация относно добавянето на някои опции към контекстното меню в Windows 8 за инструкции как да създавате и стартирате файла на системния регистър, като използвате Notepad.

Добавете "Почистване на диска" в контекстното меню

Извършвам почистване на диска сравнително често на компютъра си и ми е било много досадно да го търся всеки път, когато искам да го използвам. Можете да добавите опция за контекстно меню, така че когато щракнете с десния бутон на мишката върху дисково устройство в Windows 8 / 8.1, ще получите опция за почистване на диска също.

Ето кода, който ще добави ключовете в регистъра, за да работи това.

Редактор на системния регистър на Windows версия 5.00
Добавя опцията "Почистване на диска", за да се задейства контекстното меню ...
[HKEY_CLASSES_ROOT \ Drive \ shell \ Почистване на диска]
"Икона" = "cleanmgr.exe"
[HKEY_CLASSES_ROOT \ Drive \ shell \ Почистване на диска \ команда]
@ = "Cleanmgr.exe / d% 1"

Контекстно меню за безопасен режим

Трябва да заредите Windows 8 в безопасен режим? Написах цяла публикация по тази тема, защото е кралска болка, за да влезете в безопасен режим в Windows 8. Трябва или да използвате msconfig, натиснете SHIFT, докато щракнете върху Рестартиране в лентата за чанти или използвайте диск за възстановяване на системата.

Ами ако добавите опциите за безопасен режим към контекстното меню с десен бутон, както е показано по-долу:

За щастие гениите в осемте форума са написали хак за регистър с някои скриптове, които ви позволяват да добавите тази страхотна опция към Windows 8 и Windows 8.1. Те имат пълни инструкции как да инсталират скриптовете и можете да изтеглите reg файла директно от сайта им. Определено направи стартирането в безопасен режим много по-удобно за мен.

Добавете домейни от първо ниво към автоматичното търсене на IE

Internet Explorer 11 в Windows 8 има хубава функция, в която ще ви даде предложения за сайтове, когато започнете да пишете. Например, ако напишете "mi", получавам този списък:

Ще забележите .com и .net домейни в резултатите. По подразбиране има четири домейна, които са настроени да съвпадат: .com, .net, .org и .edu. Можете обаче да добавите повече към този списък, ако искате. Да приемем, че работите в правителството или живеете в Обединеното кралство или в друга държава и искате да го добавите в списъка с предложения, а след това всичко, което трябва да направите, е да изпълните кода на системния регистър по-долу.

Редактор на системния регистър на Windows версия 5.00
; == Добавете допълнителни URL адреси към търсенията на URL адресите на автоматичния URL адрес на Internet Explorer ==
[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Internet Explorer \ Main \ UrlTemplate]
"5" = "WWW.% S.gov"
"6" = "WWW.% S.mil"
"7" = "WWW.% S.co.uk"
"8" = "WWW.% S.be"
"9" = "WWW.% S.de"
"10" = "WWW.% S.nl"

Можете да промените тези стойности на каквото искате, например .in за Индия и т.н. Можете също така да добавите толкова или колкото искате. Просто се уверете, че започва от 5 и отидете от там.

Премахване на стандартните библиотеки на Windows

Другото ощипване, което винаги изпълнявам на моите системи Windows 8, премахва всички тези папки по подразбиране в Explorer. Аз лично имам свои собствени папки за организиране на съдържание и затова не ги използвайте.

Отново, момчетата на Осем форума са измислили регистър, за да премахнат всички тези папки от вашата система, така че да имате чисти прозорци на Explorer така:

Ако харесвате работния плот, това обикновено е там под Любими, така че обикновено го махна дори и да го използвам. Сега, вместо да имам куп папки, никога не кликвам върху него, просто имам списък с твърди дискове и външни устройства. Много по-чисти!

Така че това са няколко бързи настройки на системния регистър за Windows 8 и Windows 8.1, които се надяват да ви направят малко по-продуктивни с операционната система. Ако имате някои от вашите собствени ощипвам, ни уведомява в коментарите. Наслади се!