If-Koubou

5 задачи, които трябва да са по - прости в Windows 8

5 задачи, които трябва да са по - прости в Windows 8 (Windows 8)

Вече използвах Windows 8 и въпреки че ми харесва да го използвам, все още има някои наистина досадни аспекти на OS, които просто не получавам. Например, защо е толкова трудно да се правят неща, които са били толкова лесни? Рестартирайте ли компютъра си? Печатате от приложение за Windows? Операционната система е "пресъздадена", но намирам някои от новите начини да направя прости неща направени разочароващи. Ето моя списък с грип за Windows 8.

Изключване и рестартиране на Windows 8

Аз не рестартирам или изключвам компютъра си често, но наистина трябва да е по-лесно, отколкото да се отвори лентата Charms и да се наложи да кликнете три пъти! Не съм много сигурен защо Microsoft не е пуснал опцията за изключване и рестартиране на началния екран някъде, просто щракване върху опциите за заключване и излизане. Вместо това трябва да отворите лентата Charms, кликнете върху Настройки, след това върху Power и след това върху Рестартиране или Изключване.

Можете да добавите опциите за изключване и рестартиране в менюто с десния бутон на мишката или да създадете преки пътища в началния екран, но в края на деня е трябвало да бъде по-проста задача.

Печат от Windows Apps

Този наистина ме получава! Отне ми известно време, за да разбера как да отпечатвате от приложение за Windows. Опитвах се да не търсим в Google, защото исках да го разбера сам. Предположих, че ще бъде достатъчно лесно, тъй като това е нещо, което почти всеки под слънцето прави доста често.

Отново трябва да отворите лентата за принтери и да кликнете върху нея устройства, Там ще видите вашия списък с принтери. Не е много интуитивен, ако ме питате. За щастие все още можете да натиснете CTRL + P да печатате докато сте в приложения на Windows. Ако се опитвате да отпечатате PDF файл с помощта на вграденото приложение Reader, това е начина, по който го правите!

Затваряне на приложения в Windows 8

Отиването на кликване върху X в нормално приложение за настолни компютри до затваряне на приложения в Windows 8 ще става от Земя на Марс. По същество гледната точка на Microsoft е, че можете просто да оставяте приложенията на Windows отворени през цялото време и да превключвате между тях. Аз лично не харесвам тази идея твърде много.

Има няколко начина да затворите приложение в Windows 8. Най-лесният начин е да придвижите курсора на мишката до горната част на екрана, да кликнете с левия бутон на мишката и след това да започнете да го изтегляте. Прозорците на приложението стават по-малки и след това изчезват, след като стигнете до дъното на екрана. След като приложенията се затворят, ще се върнете в началния екран.

Също така можете да прочетете предишната ми публикация относно използването на горещите ъгли в лявата част на екрана, за да затворите приложенията на Windows 8. Този метод обаче все още изисква ръчно да затворите всяко приложение. Ами ако имате отворени 20 приложения? Разгледайте последния съвет в петте ми съвета за ускоряване на Windows 8, за да видите как можете да затворите всички изпълнени приложения на Windows наведнъж.

Стартиране в безопасен режим

Изчезнали са дните на натискане на клавиша F8, за да получите списък с опциите за зареждане. Сега имате процес в няколко стъпки, за да влезете в безопасен режим в Windows 8. Първо, трябва да заредите в Опции за възстановяване на системата. След като сте там, трябва да преминете през няколко букви, преди да получите най-накрая възможността да заредите в безопасен режим.

Новите екрани за зареждане са много по-красиви от предишните версии на Windows, но това прави процеса много по-сложен. Първият в безопасен режим беше толкова лесен, но сега не е!

Възпроизвеждане на DVD дискове

Microsoft премахна възможността на Windows 8 да възпроизвежда DVD дискове поради разходите за лицензиране, но ако сте включили нещо в Windows толкова дълго, просто премахването му без ясни указания е разочароващо. Очевидно повечето потребители, купуващи нови компютри с Windows 8, няма да бъдат засегнати, защото производителят вероятно ще инсталира софтуер за възпроизвеждане на DVD.

Въпреки това, ако надстройвате до Windows 8, дори и Windows 8 Pro, все пак трябва да изтеглите софтуера на трета страна или да закупите допълнителния пакет за Windows Media Center. Това не е толкова скъпо за добавката и винаги можете да изтеглите програма като VLC media player, но определено е объркваща за начинаещите потребители.

С течение на времето съм сигурен, че всички ще свикнат с тези нови начини да правят нещата, но за момента това е нещо, което ме кара да се чувствам, че трябва да върша допълнителна работа. Какво мислиш? Харесва ли ви Windows 8? Всички задачи, които смятате, се нуждаят от повече време в Windows 8, отколкото в предишните версии? Кажете ни в коментарите. Наслади се!