If-Koubou

5 начина за ускоряване на Windows 10

5 начина за ускоряване на Windows 10 (Windows 10)

Windows 10 е доста бърз в сравнение с по-старите версии на Windows, като Windows Vista и Windows 7, особено при зареждане. Ако смените твърдия диск със SSD (SSD), това е още по-абсурдно бързо! Но винаги съм оптимизирал системата, за да го направя още по-бързо!

Използвал съм Windows 10 за известно време и аз бях тичал през няколко малки ощипвания тук и там, които направиха моята Windows 10 система да тече пламтиво бързо. В тази статия ще спомена само неща, които можете да направите в Windows 10. Винаги можете да добавяте памет, да получите SSD или да добавяте други подобрения в производителността на хардуера, но тази публикация ще се фокусира върху софтуера.

Съвет # 1 - Включете бързо стартиране

Бързото стартиране е нова функция на Windows 8/10, която помага на компютъра ви да стартира бързо бързо от изключването. Има много технически аспекти зад тази функция, които няма да обясня подробно тук, но всъщност Windows не зарежда всичко от самото начало, което прави времето за стартиране много по-кратко.

Ако не сте активирали бързо стартиране, ще забавите машината си с Windows 10. Разгледайте предишната ми статия относно активирането на бързо стартиране в Windows 10.

Съвет № 2 - Оптимизирайте вашите дискове

Дръжте твърдите дискове оптимизирани с помощта на функцията за оптимизиране на дискове в Windows 10. Това е основно заместител на Disk Defragmenter. Уверете се, че седмичната оптимизация е включена за всичките ви устройства. Можете да прочетете предишната ми публикация за това как да включите оптимизиране на устройства в Windows 10.

Съвет № 3 - Настройте за най-добра ефективност

Винаги съм намирал анимации, сенки и други малки визуални ефекти, които са били безполезни в Windows. Както при предишните версии, можете просто да деактивирате всички от тях, като кликнете с десния бутон върху компютър, избирайки Имоти и след това - върху Разширени настройки на системата.

В Свойства на системата кликнете върху напреднал и след това кликнете върху Настройки при производителност.

Накрая кликнете върху Настройте за най-добра ефективност, което основно ще отмени всички анимации и ефекти.

Съвет № 4 - Елементи за стартиране

Както при всички версии на Windows, трябва да деактивирате всички тези ненужни стартови елементи и същото важи и за Windows 10. Вместо да сте в MSCONFIG, вече ще намерите стартовите елементи в Task Manager. Отидете напред и деактивирайте всичко, което не е необходимо да стартирате при влизане в Windows.

Какво е страхотно за Windows 10 е, че също ви дава Въздействие при стартиране резултат, за да можете бързо да видите кои стартови елементи забавят най-много вашата система. Ако можете да ги забраните, направете го.

Съвет № 5 - Почистете устройството си

Последният съвет е комбинация от няколко неща, които правя, но те всички включват почистване на диска. Първо, трябва да деинсталирате всякакъв вид crapware от вашия компютър. Написах цяла статия за това как да премахнете нежелан софтуер от компютъра си с Windows.

Колкото повече софтуер можете да премахнете от компютъра си, толкова по-бързо ще се зареди. Имайте предвид, че в Windows 10 имате и приложения за Windows Store, които трябва да бъдат деинсталирани, като отидете Apps при Настройки.

На второ място, трябва да изпълните почистване на диска, особено след инсталирането на голяма актуализация на функции в Windows 10. Ако сте надстроили Windows 10 от по-стара версия на Windows, почистването на диска ще ви спести много пространства, като изтриете папката Windows.old.

Също така, разгледайте публикацията си по други начини за намаляване на използването на дисково пространство. И накрая, трябва да сте сигурни, че няма инсталирани вируси или злонамерен софтуер във вашата система. Най-добрият анти-злонамерен софтуер в наши дни е Malwarebytes Anti-Malware. Прочетете другия ми пост за това, как правилно да сканирате системата си за злонамерен софтуер и шпионски софтуер.

Надяваме се, тези пет съвета ще ви помогнат да се насладите на по-бърз Windows 10. Ако имате някакви собствени предложения, не се колебайте да публикувате коментар тук. Наслади се!