If-Koubou

10 Страхотен Windows 10 регистър хакове, които може да не знаете

10 Страхотен Windows 10 регистър хакове, които може да не знаете (Windows 10)

Тъй като Windows 10 придобива по-голям пазарен дял през следващите няколко години, можете да сте сигурни, че ще има много начини за персонализиране или ощипване на системния регистър! Много от визуалните промени и промените в качулката могат да се извършват само чрез регистъра.

В тази статия ще ви покажа 10 готини хак за регистър, които можете да използвате, за да персонализирате инсталирането на Windows 10. Сигурен съм, че в бъдеще ще има много повече персонализации, така че не се колебайте да публикувате коментар и да ни уведомите за всички добри, които намирате.

Очевидно, преди да започнете, уверете се, че правите резервно копие на Windows и регистъра си.

Персонализиране на контекстното меню за работния плот

Една хубава хак на системния регистър е добавянето на свои собствени преки пътища към десктопа с десния бутон върху контекстното меню. По подразбиране няма много, но ако се окажете на работния плот много, можете да добавите някои връзки към любимите си програми.

Първо, преминете към следния ключ на системния регистър:

Компютър \ HKEY_CLASSES_ROOT \ Directory \ Background \ черупка \

Сега трябва да добавите два клавиша под черупка ключ. Първата трябва да е името, което искате да използвате за пряк път, а второто ще бъде извикано команда, Нагоре, създадох един, наречен Notepad и след това създадени команда под Notepad. Накрая кликнете два пъти върху По подразбиране в дясното прозорец и променете стойността на notepad.exe, например.

Сега, когато щракнете с десния бутон на мишката върху работния плот, ще видите Notepad и щракване върху това ще отвори Notepad! Nice!

Разстояние между иконите на работния плот

Благодарим на Microsoft, че се отървахме от опциите за персонализиране на нашия работен плот! Това, което беше толкова лесно, сега е регистрационен хак! За да промените разстоянието между иконите на работния плот (хоризонтално и вертикално), трябва да редактирате две стойности в системния регистър. Вижте предишната ни публикация по-долу.

Промяна на пространството в иконата на работния плот в Windows 10

Кликнете върху последния активен прозорец

Това вероятно е един от любимите ми малки хакове за Windows 10. Имали ли сте някога няколко отворени прозорчета от едно и също приложение, като Word или Excel, и след това трябваше да кликнат върху друго приложение като Chrome?

Въпреки това, когато кликнете върху иконата в лентата на задачите, за да се върнете към Word или Excel, вместо да ви отведе директно към прозореца, на който сте били преди, то просто ви показва малка миниатюрна снимка на всички прозорци. С този хак, когато кликнете върху иконата за програма с отворени няколко инстанции, тя ще ви отведе директно до последния активен прозорец.

Разбира се, можете просто да натиснете клавишната комбинация ALT + TAB, но това е полезно, ако винаги използвате мишката, а не клавиатурата. Придвижете се до следния клавиш:

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Advanced

Отидете напред и създайте нов 32-битов Dword, наречен LastActiveClickи дайте стойност от 1.

Деактивирайте контрола на потребителските акаунти

Контролът на потребителските акаунти е различно звяр в Windows 10 и дори не можете да го деактивирате напълно чрез традиционния GUI интерфейс, който виждате по-горе. За да го изключите, трябва да отидете в регистъра или да редактирате местната политика за сигурност. Има обаче няколко неочаквани последствия за деактивирането на UAC в Windows 10, което можете да прочетете изцяло по-долу.

OTT обяснява - UAC (User Account Control) в Windows 10

Потвърдете диалога за изтриване на файлове

Друга липсваща функция в Windows 10 е потвърждаващият диалогов прозорец за изтриване на файлове, с който бяхме толкова запознати. Никога не съм го забелязвал твърде много, но когато за първи път изтрих файл в Windows 10, бях шокиран, че файлът просто отиде направо в кошчето за рециклиране. Сигурен съм, че в края на краищата ще се свикна с него, но ако наистина го желаете, ето как да го върна. Придвижете се до следния ключ на системния регистър:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \

Направете нов ключ, наречен "Политики" изследовател, След това създайте нов DWORD стойност и му дайте име на ConfirmFileDelete, Променете стойността на 1, ако искате диалога за изтриване на файл и 0, ако не искате. Сладка!

Регистриран собственик

Въпреки че е толкова стар и безполезен, все още ми харесва да имам възможността да променя регистрирания собственик в Windows на каквото си искам. Не ме питай защо, това е просто някакво странно нещо от първите дни на Windows. За щастие, Microsoft все още има стойността, съхранявана в ключ за регистър, който можете да промените на каквото искате.

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion

Под CurrentVersion, просто намерете RegisteredOwner и да го промените. Също така имайте предвид, че има RegisteredOrganization, бихте могли да поставите две персонализирани линии в диалога за Windows. Как стигате до този диалог в Windows 10? Кликнете върху Старт и въведетеwinver.

Paint Desktop версия

Ако работите с няколко копия на Windows 10 на няколко компютъра и на виртуални машини като мен, е хубаво Windows версията да бъде боядисана автоматично на работния плот. Windows 10 разполага с ключ за регистър, който ви позволява автоматично да добавяте това към вашия работен плот. Придвижете се до следния клавиш:

HKEY_CURRENT_USER \ Control Panel \ Desktop

намирам PaintDesktopVersion под работен плот и променете стойността от 0 да се 1, Следващия път, когато влезете, ще видите номера на версията на Windows 10 и номера за създаване, както е показано по-горе.

Ширина на границата

Ако не ви харесва размера на границата около всичките ви прозорци, докато сте на работния плот, можете да го промените, като отворите следния ключ:

HKEY_CURRENT_USER \ Контролен панел \ Desktop \ WindowMetrics

Намерете наречения ключ BorderWidth и да го промените на всяка стойност между 0 и 50, Това е неизпълнение до -15, което е някаква странна схема за номериране, използвана от Microsoft, която аз наистина не получавам.За щастие, можете просто да използвате 0 до 50 за тази настройка на системния регистър, вместо лудните отрицателни числа.

Получете Windows 7 контрол на силата на звука

Ако не сте голям фен на новия хоризонтален контрол на силата на звука в Windows 10, ще се радвате да знаете, че отново можете да го направите вертикално, точно както в Windows 7. Придвижете се до следния клавиш:

HKLM \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion

Създайте нов ключ под текущата версия, нареченаMTCUVC и след това да създадете нова стойност DWORD вътре в MTCUVC, наречена EnableMtcUvc, Оставете го със стойност 0.

Премахване на OneDrive от Explorer

И накрая, ако не използвате OneDrive за хранилището си в облак, тогава какъв е смисълът да се показва в Explorer през цялото време? За щастие има проста хак за регистър, който лесно ще я премахне от Explorer.

Придвижете се до следния клавиш:

Компютърни \ HKEY_CLASSES_ROOT \ CLSID \ 018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6

Променете стойността наSystem.IsPinnedToNameSpaceTree до 0 и рестартирайте компютъра. Това е!

Ако използвате Windows 10 и се чувствате комфортно да променяте регистъра, не се колебайте да играете с тези опции и да персонализирате Windows 10 за вашата наслада. Наслади се!